Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Informacje o adopcji

Procedura krok po kroku - COVID

Poniższa procedura adopcji zwierząt ze schroniska ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa, zarówno pracownikom schroniska, jak również osobom zainteresowanym adopcją. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, musimy dostosować się do sytuacji i przestrzegać obowiązujących zasad zapobiegających jego rozprzestrzenianiu się. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Po zapoznaniu się z procedurą adopcji zwierząt, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Obejrzyj zwierzaki

Wszystkie zwierzęta przebywające w schronisku (psy i koty) mają swoje wizytówki, z opisami i zdjęciami na naszej stronie (zakładka: Nasze zwierzaki). Jeśli zdecydujesz się na adopcję, wybierz ze strony czworonoga, którym jesteś zainteresowany (maksymalnie 3 podopiecznych).

*nie wszystkie zwierzęta przebywające w schronisku mogą obecnie zostać przekazane do adopcji (np. potencjalnie agresywne, wycofane, wymagające dłuższej socjalizacji)

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas wiadomość na adres: schronisko.biuro@o2.plW wiadomości podaj imię zwierzęcia, jego numer ewidencyjny lub numer czip (są podane zawsze przy wizytówce zwierzęcia). W celu usprawnienia procesu adopcji, podaj kontaktowy numeru telefonu.

Pracownicy Działu Adopcji drogą mailową prześlą ankietę przedadopcyjną, a następnie skontaktują się telefonicznie. Ankieta przedadopcyjna zawiera pytania dotyczące m.in. doświadczenia w opiece nad zwierzętami, warunków bytowania zwierzęcia i ma na celu zweryfikowanie wiedzy potencjalnego nowego opiekuna w kwestii wychowania, żywienia zwierzęcia, czy sposobów radzenia sobie w sytuacji pojawienia się problemów behawioralnych.

Zapoznaj się z czworonogiem

Na podstawie przesłanej ankiety i po rozmowie telefonicznej podejmujemy decyzję o możliwości zapoznania Cię ze zwierzęciem. Umawiamy się na wizytę w schronisku na konkretny dzień i godzinę.

*w sytuacji, kiedy jednym zwierzęciem interesuje się wiele osób, schronisko zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami na przyszłych opiekunów

Podczas adopcji pracownicy schroniska zachowują i przestrzegają wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa w kontakcie z innymi osobami (maski, przyłbice, rękawiczki, dezynfekcja). Prosimy, abyś podczas wizyty w schronisku także był zaopatrzony w maskę i rękawiczki. Schronisko udostępnia płyny dezynfekcyjne. Zapoznanie ze zwierzęciem, formalności związane z adopcją oraz przekazanie zwierzęcia odbywają się poza budynkiem głównym schroniska.

Dopełnij formalności

Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości, a także obroży i smyczy dla psa, zaś w przypadku kota – transportera.

Opłaty adopcyjne: kot 55 zł, pies 75 zł.  Płatności dokonuje się w dniu adopcji. Otrzymasz paragon potwierdzający wpłatę. 

 

*schronisko zastrzega sobie możliwość zmian w procedurze adopcji w oparciu o aktualną sytuację epidemiczną. Obecna procedura obowiązuje od 18 maja 2020 roku do odwołania.

Dni i godziny adopcyjne

W sprawie adopcji zapraszamy do kontaktu:

- drogą elektroniczną: schronisko.biuro@o2.pl

- telefonicznie: 42/ 656 78 42

* ze względu na ogromną ilość telefonów oraz fakt, że pracownicy zajmują się obsługą interesantów przebywających w placówce, polecamy kontakt mailowy z placówką.

 

Adopcje zwierząt obywają się w następujących dniach:

- wtorki, środy i czwartki, w godz.12.00-16.00

- soboty i niedziele, w godz.10.00-14.00

Poniedziałki i piątki są dniami BEZ adopcji.