Informacje o adopcji / ankieta adopcyjna


Procedura krok po kroku

Po zapoznaniu się z procedurą adopcji zwierząt, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Obejrzyj zwierzaki

Wszystkie zwierzęta przebywające w schronisku (psy i koty) mają swoje wizytówki, z opisami i zdjęciami na naszej stronie (zakładka: Nasze zwierzaki). Jeśli zdecydujesz się na adopcję, wybierz ze strony czworonoga, którym jesteś zainteresowany (maksymalnie 3 podopiecznych).
Przy wizytówkach zwierząt zamieszczony jest aktywny link z ankietą przedadopcyjną. Należy ja pobrać, wypełnić i odesłać do biura schroniska.

Skontaktuj się z nami

Wypełnioną ankietę wyślij na adres: schronisko.adopcje@jst.uml.lodz.plPo wysłaniu ankiety otrzymasz informację zwrotną z biura schroniska.
Ankieta przedadopcyjna zawiera pytania dotyczące m.in. doświadczenia w opiece nad zwierzętami, warunków bytowania zwierzęcia i ma na celu zweryfikowanie wiedzy potencjalnego nowego opiekuna w kwestii wychowania, żywienia zwierzęcia, czy sposobów radzenia sobie w sytuacji pojawienia się problemów behawioralnych.

Zapoznaj się z czworonogiem

Na podstawie przesłanej ankiety i po rozmowie telefonicznej podejmujemy decyzję o możliwości zapoznania Cię ze zwierzęciem. Umawiamy się na wizytę w schronisku na konkretny dzień i godzinę.

*w sytuacji, kiedy jednym zwierzęciem interesuje się wiele osób, schronisko zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami na przyszłych opiekunów

Dopełnij formalności

Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości, a także obroży i smyczy dla psa, zaś w przypadku kota – transportera.

Opłaty adopcyjne: kot 55 zł, pies 75 zł.  Płatności dokonuje się w kasie w schronisku w dniu adopcji. Otrzymasz paragon potwierdzający wpłatę. 

Dni i godziny adopcyjne

W sprawie adopcji zapraszamy do kontaktu:

Drogą elektroniczną: schronisko.adopcje@jst.uml.lodz.pl

Telefonicznie: 42/ 656 78 42 | 501-437-232

 

Adopcje zwierząt

poniedziałek-środa: 8:00 - 16:00

czwartek-piątek: 8.00 - 18.00

sobota-niedziela 8.00 - 16.00