Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Adoptuj odpowiedzialnie

Trwa przerwa między kolejnymi sezonami w Tauron Lidze siatkarek, jednak w obozie brązowych medalistek mistrzostw Polski praca wre. Działacze dopinają szczegóły związane ze składem drużyny i udziałem w europejskich rozgrywkach pucharowych, a zawodniczki w miarę swoich możliwości kontynuują działania na rzecz łódzkiego schroniska dla zwierząt.

Współpraca ŁKS Commercecon z placówką mieszczącą się przy ulicy Marmurowej trwa już pięć lat. W tym czasie przeprowadzono wiele wspaniałych inicjatyw, których celem była poprawa losu podopiecznych schroniska. Jedną z ambasadorek akcji „Nie porzucaj, nie zakładaj kolczatek" była Izabela Kowalińska. Ważną rolę odgrywają też kibice Łódzkich Wiewiór, którzy oddają głosy na projekty Budżetu Obywatelskiego „Zwierzęta w Łodzi są ważne". Od roku 2020 klub i schronisko wspólnie promują projekt „Adoptuj odpowiedzialnie". 

- To odpowiedzialność jest tu najważniejsza. Nie chodzi bowiem o to, żeby znaleźć pięknie wyglądającego pieska i zaraz go zaadoptować. Trzeba to odpowiedzialnie przemyśleć i odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Czy wyjeżdżając na wakacje jesteśmy w stanie tego pieska zabrać ze sobą lub zapewnić mu odpowiednią opiekę? Musimy być tego pewni. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na to słowo „odpowiedzialnie” – wyjaśniła libero łódzkiej drużyny Krystyna Strasz.

Logotyp akcji „Adoptuj odpowiedzialnie" pojawił się w sezonie 2021/2021 na koszulkach meczowych zawodniczek ŁKS Commercecon, które reprezentowały miasto i region w rozgrywkach krajowych oraz w Lidze Mistrzyń. Częścią inicjatywy była akcja #WygrywaMyPomagaMy. Mecze fazy play-off Łódzkie Wiewióry grały dla wybranych psów z łódzkiego schroniska. Psów wyjątkowych, bowiem byli to seniorzy, którzy mają niestety mniej szans na adopcję. Teraz do akcji przyłączyła się firma, dzięki której siatkarki ŁKS Commercecon będą jeździły samochodem z wizerunkiem Lidera i Maniusia – psów, które zostały „pyszczkami” kolejnej odsłony akcji „Adoptuj odpowiedzialnie".

- Bardzo się cieszymy, że jeden z naszych partnerów przekazał nam samochód, który umożliwi nam jeszcze większą promocję piesków z łódzkiego schroniska. Dzięki temu na szerszą skalę będziemy robić to, co robiliśmy przez cały sezon. Na tym samochodzie są zdjęcia piesków, którym pomagaliśmy w trakcie play-offów. Jeden z nich, Lider, jest już w swoim domu. Maniuś jeszcze czeka w schronisku na swojego człowieka – powiedziała Strasz.

Akcja będzie miała wkrótce kolejne ambasadorki. Zostaną nimi nowe zawodniczki ŁKS Commercecon, których – zdaniem Strasz – nie trzeba będzie mocno namawiać do włączenia się w pomoc zwierzakom. - To nie będzie trudne, bo wystarczy raz tu przyjechać, żeby się zakochać i przyjeżdżać po raz kolejny. Jest tu tyle miłości, które nam te pieski dostarczają. Myślę że dziewczyny chętnie dołączą do tej akcji.

Aktualnie w schronisku przy Marmurowej przebywa niespełna 200 psów i kilkadziesiąt kotów. Wszystkie czekają na swoje nowe domy.Często przyjeżdżamy do schroniska i widzimy, jak wspaniałe są to zwierzęta. Jesteśmy przekonani, że nasza akcja przyczyni się do tego, że mieszkańcy Łodzi właśnie w naszym schronisku znajdą swojego czworonożnego przyjaciela – powiedział Mariusz Przybyła z ŁKS Commercecon.

W nadchodzącym sezonie łódzki zespół ponownie będzie miał okazję promować akcję nie tylko na krajowych boiskach, ale również w rozgrywkach międzynarodowych. Wiadomo już, że brązowe medalistki Tauron Ligi wystąpią w Pucharze CEV 2021/2022. Na liście startowej tych rozgrywek są 23 zespoły, a stawkę uzupełnią jeszcze ekipy wyeliminowane z Ligi Mistrzyń.

Polecane aktualności

Kochasz zwierzęta! Zostań wolontariuszem w schronisku dla zwierząt

W Schronisku dla Zwierząt w Łodzi trwa nabór na wolontariat do pracy z psami i z kotami. Chętni... więcej

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi, ul. Marmurowa 4

Zwierzęta w Łodzi są ważne. Milion złotych powędruje na wsparcie dla łódzkich zwierzaków

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Prawie 10 tysięcy łodzian zagłosowało na projekt „Zwierzęta w Łodzi są ważne”. Dzięki temu milion... więcej

Wyniki Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Zwierzęta w Łodzi są ważne” z największą liczbą głosów

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zakończyło się głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało 68 tys. 329 osób.... więcej

Nowe M3 dla czworonożnych podopiecznych łódzkiego schroniska, kupione dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Agnieszka Rutkowska / BRP

105 nowych „M” – w różnych rozmiarach dla małych i dużych czworonogów dotarło w połowie listopada do... więcej

Rekordowo niska liczba zwierząt w łódzkim schronisku

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Aktualnie w schronisku przebywa 256 psów i 50 kotów do adopcji. Pierwszy raz w historii schroniska,... więcej