Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

W schronisku pracę z psami rozpoczęła behawiorystka

Od lipca do końca roku z psami w schronisku pracować będzie behawiorystka, czyli zwierzęcy zoopsycholog

Psy, które trafiają do schroniska są bardzo często przestraszone i zestresowane. Tylko część z nich potrafi odnaleźć się w nowej, trudnej schroniskowej rzeczywistości. Nieustający hałas, chaos, obce zapachy, obce miejsce i obcy ludzie - to wszystko sprawia, że zwierzętom brakuje poczucia bezpieczeństwa. Strach powoduje, że wycofują się, zamykają w sobie, nie chcą nawiązywać kontaktu z człowiekiem. Bywa też, że uruchamiają się u nich reakcje obronne, takie jak m.in. agresja - jedyna ich forma obrony przed tym co nowe, nieznane, trudne. Takie psy potrzebują socjalizacji, wsparcia i pomocy. Takim właśnie psom pomagać będzie w schronisku behawiorystka, czyli zwierzęcy zoopsycholog.

Behawiorystka pracować będzie z psami zalęknionymi, wycofanymi, zestresowanymi. W warunkach schroniskowych praca taka jest bardzo trudna i z pewnością będzie czasochłonna. Panujący w schronisku nieustający hałas nie pomaga otworzyć się, przełamać strach, odbudować poczcie bezpieczeństwa. Ale trzeba zawalczyć o te psy, ponieważ im dłużej siedzą w stresogennych warunkach, tym trudniej będzie do nich dotrzeć.

Inna grupa psów, z którymi będzie pracować behawiorystka to te, które nie są zestresowane, a wręcz przeciwnie - radosne, rozbrykane i bardzo, bardzo energiczne. Z radości na widok człowieka, bądź na perspektywę spaceru skaczą, podszczypują, łapią za ubranie. Takie zachowanie też wymaga korekty. Takie psiaki też muszą skorzystać z kilku lekcji psiej etykiety, opanowywania emocji, wyciszania się. Wszystko po to, żeby przygotować je do adopcji. Żeby podstawy dobrego wychowania, których nauczą się w schronisku procentowały w nowych domach i żeby nowi opiekunowie mogli kontynuować pracę z psami w domu.

Pierwszy raz w historii istnienia schroniska będzie możliwa praca behawiorysty z psami, co jest niewątpliwie bardzo tym zwierzętom potrzebne i co z pewnością zaowocuje tym, że szybciej znajdą nowe, odpowiedzialne domy, na czym zależy nam najbardziej.
Nawiązanie współpracy z behawiorystą możliwe jest dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego 2021/2022. To dzięki głosom mieszkańców Łodzi, którzy oddawali swoje głosy na wniosek wspierający podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, możemy jeszcze bardziej pomagać naszym podopiecznym. Dlatego jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim głosującym w Budżecie Obywatelskim na Schronisko dla Zwierząt w Łodzi.

Polecane aktualności

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kochasz zwierzęta! Zostań wolontariuszem w schronisku dla zwierząt

W Schronisku dla Zwierząt w Łodzi trwa nabór na wolontariat do pracy z psami i z kotami. Chętni... więcej

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi, ul. Marmurowa 4

Zwierzęta w Łodzi są ważne. Milion złotych powędruje na wsparcie dla łódzkich zwierzaków

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Prawie 10 tysięcy łodzian zagłosowało na projekt „Zwierzęta w Łodzi są ważne”. Dzięki temu milion... więcej

Wyniki Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Zwierzęta w Łodzi są ważne” z największą liczbą głosów

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zakończyło się głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało 68 tys. 329 osób.... więcej

Nowe M3 dla czworonożnych podopiecznych łódzkiego schroniska, kupione dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Agnieszka Rutkowska / BRP

105 nowych „M” – w różnych rozmiarach dla małych i dużych czworonogów dotarło w połowie listopada do... więcej