Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Zimowe sporty w Łodzi. Gdzie wybrać się na łyżwy, narty lub sanki? [PRZEWODNIK]

Na górskie stoki narciarskie z Łodzi daleko. Ale miłośnicy zimowego, sportowego szaleństwa w naszym mieście nie mogą się nudzić. Zarówno narciarze, jak i łyżwiarze mają miejsca do ćwiczeń i doskonalenia swoich umiejętności. Są także miejsca do mniej znanych sportów zimowych.

Jazda na sankach -  fot. ENVATO ELEMENTS
W Łodzi można uprawiać wiele sportów zimowych , fot. ENVATO ELEMENTS

Curling

To ulica Śnieżna 10. No bo na jakiej innej mogłaby się znajdować hala do zimowego sportu, jakim jest curling? Gra w curling odbywa się na prostokątnych taflach lodu, po których uczestnicy rozgrywki najpierw muszą wypchnąć 20 kg kamień po torze, a potem… szczotkować. I choć przypomina to czyszczenie powierzchni, nie ma z tym nic wspólnego. Szczotkowanie służy do tego, by skorygować tor ślizgającego się kamienia, nadać mu prędkość i odpowiedni kierunek. Choć grać w curling może niemal każdy, to gra wcale nie jest taka łatwa. Czasem nazywana jest „szachami na lodzie”.

Łyżwy

Zimą, niezależnie od pogody, powody do zadowolenia mają też łyżwiarze. Dwa lodowiska MOSiR-u – Bombonierka (na ul. Stefanowskiego 28) i Retkinia (na ul. Popiełuszki 13 B) cieszą się dużą popularnością wśród łodzian. Chociaż na lodowiskach odbywają się regularne treningi, to amatorzy też mają tutaj czas dla siebie. W soboty i niedziele wejścia są od godz. 11:30 do 18:30, z przerwami na ratrakowanie lodowiska. W tygodniu także można się poślizgać, a konkretne godziny warto sprawdzić na stronach MOSIR. Ale na łódzkiej mapie lodowisk od lat widnieje także odkryte lodowisko w Manufakturze. Tutaj można szaleć na łyżwach w godzinach 10–22.

Narty

Nauka jazdy  na nartach w Łodzi także jest możliwa. Choć w tym przypadku pogoda ma kluczowe znaczenie. Zielona Łódź co roku organizuje bezpłatne zajęcia na nartach biegowych. Tras w Łodzi jest bardzo dużo – od Parku na Zdrowiu po wspaniałe Łagiewniki. 

Z kolei miłośnicy zjazdów na nartach klasycznych także mogą trenować w naszym mieście. Na Starorudzkiej 10 B jest w Łodzi profesjonalny ośrodek narciarski do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Można szkolić się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, a po ćwiczeniach w centrum Polski czmychnąć w wysokie góry i cieszyć się z szusowania po stokach.

Sanki

Fantastyczną zimową zabawą, nie tylko dla najmłodszych, są zjazdy na sankach czy jabłuszkach. Większość łódzkich parków ma usypane górki, które zimą świetnie nadają się do zjeżdżania. Jak tylko pojawia się śnieg (a na pewno najmłodsi mieszkańcy Łodzi liczą na to), górki są oblegane od rana do wieczora. Dużą popularnością cieszą się: Widzewska Górka, na Polesiu – górka w Parku Poniatowskiego czy w Parku na Zdrowiu, na Złotnie plac zabaw u zbiegu ulic Cyganki i Rowerowej, w centrum Park Staromiejski, na Górnej – na Stawach Jana, czy w Parku Podolskim, a na Bałutach – na Radogoszczu, na placu zabaw przy Łososiowej. Z kolei na Retkini dzieci chętnie korzystają z górki obok SP nr 67, przy ul. Maratońskiej. 

Żeby pozjeżdżać z łódzkich górek na sankach, trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na śnieg. A ten co prawda ma prószyć przez niemal cały nadchodzący tydzień, ale czy temperatury pozwolą go utrzymać… Zobaczymy.

Zobacz także

Polecane aktualności

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kochasz zwierzęta! Zostań wolontariuszem w schronisku dla zwierząt

W Schronisku dla Zwierząt w Łodzi trwa nabór na wolontariat do pracy z psami i z kotami. Chętni... więcej

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi, ul. Marmurowa 4

Zwierzęta w Łodzi są ważne. Milion złotych powędruje na wsparcie dla łódzkich zwierzaków

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Prawie 10 tysięcy łodzian zagłosowało na projekt „Zwierzęta w Łodzi są ważne”. Dzięki temu milion... więcej

Wyniki Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Zwierzęta w Łodzi są ważne” z największą liczbą głosów

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zakończyło się głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało 68 tys. 329 osób.... więcej

Nowe M3 dla czworonożnych podopiecznych łódzkiego schroniska, kupione dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Agnieszka Rutkowska / BRP

105 nowych „M” – w różnych rozmiarach dla małych i dużych czworonogów dotarło w połowie listopada do... więcej