O nas

Informacje podstawowe

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi jest jednostką budżetową Gminy Łódź. Obszar działania placówki obejmuje teren Miasta Łodzi. Organizacyjnie jednostka jest podporządkowana Wydziałowi Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Łodzi.

Przyjmowanie zwierząt

Bezdomne zwierzęta przyjmujemy całą dobę.

Adopcje

codziennie: 8:00 - 16:00
soboty i niedziele: 10:00 - 16:00
 

Odbiór zwierząt zgubionych

Właściciele mogą odbierać swoje zguby CODZIENNIE, w godzinach 8.00 - 16.00.
 

Działalność

Naszym głównym celem jest podejmowanie działań na rzecz ochrony zwierząt domowych, w rozumieniu ustawy o ochronie zwierząt - psów i kotów zagubionych i porzuconych, poprzez zapewnienie im właściwej opieki, w tym humanitarnych warunków bytowania.

Przedmiotem działalności schroniska jest przyjmowanie zabłąkanych lub pozostających bez nadzoru psów i kotów i opieka nad nimi, leczenie chorych zwierząt, znakowanie i rejestrowanie zwierząt znajdujących się w schronisku, organizowanie i popularyzowanie wszelkich form ochrony zwierząt, promocja adopcji zwierząt poprzez dostępne kanały informacyjne, w tym media, propagowanie zapobiegania nadmiernego rozmnażania kotów i psów, prowadzenie sterylizacji i kastracji zwierząt przebywających w schronisku, a także działania edukacyjne, w szczególności w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt.

Liczba naszych podopiecznych zmienia się. 7 lat temu w schronisku przebywało około 700 psów i 150 kotów, ale dzięki wspólnym wysiłkom i staraniom w zakresie propagowania adopcji te smutne statystyki stają się lepsze: 4 lata temu w schronisku mieszkało 450 psów i 100 kotów.

Podejmujemy rozmowy i współpracę z szeregiem podmiotów, firm, instytucji i osób prywatnych, którym dobro zwierząt leży na sercu, m.in.: MPK Łódź, ŁKS Commercecon, Widzew Łódź, Rosmann, Wielcy Małym. Współdziałamy z artystami i sportowcami. Stały kontakt mamy również z mediami (telewizja Toya, Angorka, Radio Parada, Express Ilustrowany). Osób patrzących na nas życzliwym okiem jest mnóstwo, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni i liczymy na dalszą przychylność. 

Dziękujemy, że jesteście.